Kvůli kryptohackerům přišel skoro o 900 tisíc dolarů

Foto: Starryai

Mark Cuban, technologický miliardář, nedávno přišel o téměř 900 000 dolarů v kryptoměnách v důsledku podvodu, kterým může být postižen každý majitel kryptoměny.

Hackeři v září loňského roku vyprázdnili Cubanovu digitální peněženku obsahující kolem 870 000 dolarů různých typů kryptoměn včetně stablecoinů, tokenů SuperRare a Ethereum Name Service, podle informací serveru DL News.

Podle serveru také začal Cuban nedávno používat aplikaci MetaMask, která umožňuje uživatelům nakupovat, ukládat a obchodovat s digitálními tokeny. Použil ji poprvé za několik měsíců, aby si zkontroloval svůj účet na telefonu. Avšak Cuban tvrdí, že si nevšiml, že stáhl podvodnou verzi této aplikace, kterou našel ve vyhledávání Google.

Kenny Estes, zakladatel a generální ředitel společnosti Diffuse Funds, upozorňuje, že MetaMask je často napodobován kybernetickými zloději, kteří vytvářejí falešné verze, aby oklamali investory do kryptoměn. Existují škodlivé varianty vypadající jako MetaMask, které obsahují trojské koně a mohou odcizit všechny peníze, pokud si je uživatel stáhne.

Vzhledem k tomu, že transakce s kryptoměnami jsou nevratné, je důležité být opatrný a nepoužívat neověřené verze softwaru. Cuban před tím, než byl postižen, stihl převést svá zbývající virtuální aktiva na platformu Coinbase.

I přesto, že obchodování s kryptoměnami přináší rizika, existují opatření k ochraně digitálních aktiv. Jednou z možností je využití „hardwarové peněženky“ – fyzického zařízení, jako je USB jednotka, která ukládá soukromý klíč pro přístup ke kryptografickým prostředkům a provádění transakcí. Používání hardwarové peněženky je považováno za jedno z nejbezpečnějších opatření k ochraně přístupu ke kryptoměně, protože soukromý klíč je uložen na externím zařízení.

Zdroj: DL News, CNBC

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*