MetaMask: Široce používaná krypto peněženka

Foto: Starryai

Troufáme si tvrdit, že pokud se ve světě kryptoměn alespoň trochu pohybujete, o MetaMask jste již určitě slyšeli. Jedná se totiž o jednu z nejznámějších a celosvětově nejpoužívanějších softwarových krypto peněženek. Jestliže jste o ní ale neslyšeli, nezoufejte. V našem dnešním článku si ji krátce představíme a ukážeme si některé její základní funkce.

MetaMask – rozšíření do prohlížeče i mobilní aplikace

Peněženka MetaMask na trhu funguje již od roku 2016 a v současné době ji můžete využívat jako rozšíření do vašeho internetového prohlížeče na vašem PC nebo jako mobilní aplikaci v chytrém telefonu. MetaMask je kompatibilní s prohlížeči Chrome, Firefox či Brave, u mobilních telefonů pak s operačními systémy Android a iOS.

Jednoduché a přehledné rozhraní

Velkou předností krypto peněženky MetaMask je hlavně její uživatelsky nesmírně přívětivé prostředí a jednoduchá instalace. Nejdříve ji mrknutím oka nainstalujete do prohlížeče jako plug-in. Samotné rozhraní poté připomíná klasické aplikace bank pro vedení účtu. Zůstatek vidíte ihned po přihlášení a ihned s ním také můžete pracovat. Zároveň je vaše kryptoměnová bilance automaticky přepočítávána také do vybrané FIAT měny dle aktuálního kurzu, takže máte neustále přehled, co se s vaší kryptoměnou aktuálně děje.

Ethereum v hlavní roli

MetaMask je peněženka zaměřená především na Ethereum a všechny kryptoměny, jež jsou postaveny na jeho síti (tedy takzvané ERC-20 tokeny). To ale také znamená, že například Bitcoin v ní není možné uchovávat, což může být pro mnohé nevýhodou.

MetaMask – shrnutí

Hledáte-li jednoduchou krypto peněženku s přívětivým uživatelským rozhraním, MetaMask pro vás rozhodně nebude špatnou volbou. Její nevýhodou však je, že podporuje pouze kryptoměny ze sítě Etherea. Skloňovaná je často také její bezpečnost, jež si však nic nezadá s jinými softwarovými peněženky, u nichž je zkrátka nutné zavést patřičná bezpečnostní opatření.

Zdroj: MetaMask.io

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*