Lightning Network se u Binance těší velké oblibě a využívá ji čím dál více lidí

Foto: Midjourney

Dne 16. července společnost Binance oznámila, že do své obchodní platformy integrovala Lightning Network a uživatelé ji mohou využít ke vkladům i výběrům. Necelé dva měsíce od spuštění to vypadá, že se Binance zaslouží za jednu z největších vln adopce druhé bitcoinové vrstvy.

LN uzel Binance nabývá velkých rozměrů

S novými údaji o uzlu Binace přišla analytická platforma Amboss. V současné době je burza na 14. místě podle kapacity uzlu a může se pochlubit 77,7 bitcoiny z celkového počtu 4 873 bitcoinů v Lightning Network síti. Tato čísla ukazují, že používání Lightning Network bylo u uživatelů Binance přijato nadmíru pozitivně a ve velké míře ji využívají. Data ukazují, že původní analýza vydaná před několika málo týdny se mýlila, přestože tehdy měl Binance pouze 6 otevřených kanálů a za poslední měsíc nepřibyl do sítě ani jeden. Jednalo se ale o chybnou interpretaci dat, kterou společnost Amboss nyní objasnila. Binance totiž využívá Lightning Network trochu jinak, na rozdíl od ostatních burz. Binance totiž nesdílí informace o kanálech se svými uživateli a ti nemohou libovolně otevírat kanály.

Druhá bitcoinová vrstva je mezi uživateli stále oblíbenější pro své rychlé a levné platby. Není tedy divu, že ji stále více burz integruje do svých obchodních platforem. U nás se tímto směrem vydala směnárna Anycoin, která podporuje výběry i vklady pomocí Lightning Network již dlouhou dobu. Rychlé platby jsou u bitcoinu důležité, protože základní vrstva odbavuje okolo 7 transakcí za sekundu. Ve srovnání s ostatními chainy, jako je například Polygon s desítkami tisíc transakcí za sekundu, je propustnost základní vrstvy bitcoinu nízká. Právě proto ale vznikla druhá vrstva, která dokáže rychle odbavit transakce uživatelů a poplatky udržet v řádu několika jednotek satoshi. Lightning Network je rozhodně budoucností bitcoinu a je skvělé pozorovat, jak ji využívají i velké světové burzy. 

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*