MetaMask varuje své uživatele před falešným airdropem

Foto: Pixabay.com

Vypadá to, že se 31. března chystá falešný airdrop tokenů. Rozdávání tokenů údajně pořádané pod záštitou MetaMask je ale podvod. Informoval o tom oficiální twitterový účet MetaMask, který je k nerozeznání od toho falešného. Jediným rozdílem je vlastnictví ověřeného profilu pravými majiteli MetaMask. Pozor na účty, které nabízejí podezřelé odměny a nemají ověřovací modrý odznáček. 

Žádný airdrop se nekoná, vše je podvod

Provozovatel Web3 peněženky MetaMask varoval své uživatele ohledně chystaného airdropu. Falešný příspěvek se až příliš rychle začal šířit sociálními sítěmi, především ale na Twitteru. Před rozdáváním tokenů MetaMask varuje na svém Twitteru.

Existuje hned několik účtů na Twitteru vydávající se za projekty MetaMask. Jeden z nich je možné vidět na obrázku níže. Je vidět, že nemá ověřovací odznáček a jiné ID. Jinak je účet k nerozeznání od pravého a nepozorným uživatelům může dojít až příliš pozdě, že klikli na podvodný odkaz. Od těchto účtů a airdropu se distancuje také firma Consensys, jejíž logo je na obrázku vyobrazeno. Právě CEO firmy Consensys a spoluzakladatel Etherea Joe Lublin posloužil jako volavka. V rozhovoru 14. března na konferenci ETHDenver 2023 se totiž zmínil, že pracují na větší decentralizaci peněženky MetaMask. Zároveň zmínil, že jeho tým se chystá vydat další token. Právě na tomto tvruení byl zřejmě postaven celý podvod. Začal se objevovat také jeho starší tweet, ve kterém mluví o vzniku tokenu $MASK.

Foto: Cointelegraph

Podle dat to ale vypadá, že se transakce pomocí peněženek MetaMask téměř ztrojnásobily krátce poté, co se objevila falešná zpráva na airdrop tokenu. Počet transakcí dosáhl 27. března čísla 21 460, zatímco běžně proběhne přibližně 8 000 transakcí. Bohužel to tedy vypadá, že se řada lidí na podvodné stránce svými peněženkami přihlásili a zaplatili poplatek potřebný k převodu falešných tokenů.

Zdroj: Cointelegraph 

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

1 komentář

  1. Velká novinka, která může zapříčinit růst BTC opět nahoru v co nejrychlejším čase. Tohle se opravdu povedlo a jsem zvědav.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*