Muž těží bitcoiny pomocí GameBoye

Foto: Starryai

Těžit kryptoměny je možné na čemkoliv, alespoň podle herního nadšence známého pod jménem Stacksmashing na YouTube. Rozhodl se využít k těžbě bitcoinu svůj 30 let starý GameBoy. Přestože s takovýmto starým hardwarem není možné vydělat příliš peněz, skutečně to funguje.

V minulosti bylo možné těžit bitcoiny i na domácích počítačích, ale v současné době jsou pro efektivní těžbu potřebné mining rigy s výkonnými grafickými kartami, které mají cenovky v desítkách tisíc korun.

Tento příběh ukazuje, jak náročná je současná těžba na výpočetní výkon. Stacksmashing se však rozhodl ukázat, že i starou kapesní konzoli lze využít k těžbě. To však nebylo jednoduché, protože původní GameBoy neměl internetovou konektivitu, která je pro těžbu nezbytná.

Muž musel připojit ke GameBoyi miniaturní počítač Raspberry Pi Pico, aby připojil starý těžební stroj k celosvětové počítačové síti. Samotnou těžbu však zajišťoval sám GameBoy, který byl o 125 miliardkrát pomalejší než současný hardware pro těžbu. Nabízel rychlost pouze 0,8 hash za sekundu, což znamená, že by trvalo několik kvadrilionů let, než by bylo možné těžit jediný bitcoin na kapesní konzoli.

I když byl tento projekt těžby na konzolích vytvořen s určitou dávkou nadsázky, jasně ukazuje, že těžit virtuální mince na několik let starém počítači nemá příliš smysl, protože náklady na elektřinu obvykle převyšují výdělek z této činnosti.

Zdroj: Cnet.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*