Na burzách je nejméně bitcoinů a etherea za posledních pět let

Foto: Midjourney

V poslední době je stále patrnější úbytek kryptoměn na burzách a směnárnách. Vypadá to, že se investoři poučili z pádu FTX a ukládají si své kryptoměny bezpečněji na hardwarové peněženky. Dokládá to také poslední analýza firmy Glassnode, která ukazuje, že kryptoměny na burzách a směnárnách klesly na nejnižší hodnotu za posledních pět let. 

Uživatelé si drží kryptoměny u sebe

Podle Glassnode aktuálně zůstává na burzách 17,8 milionů etherů, což představuje 14,85 % celkové zásoby etherů v síti. Přestože se stále jedná o velké množství, je to značný posun od léta 2020, kdy měli uživatelé uloženo na burzách 30 % všech etherů v síti. Zůstatky kryptoměn na burzách a směnárnách má podle některých analytiků své opodstatnění. Zatímco ve chvíli, kdy bitcoiny a ethery opouští burzy se má jednat o bullish sentiment, v případě přílivu kryptoměn zpět na burzy se má jednat o bearish sentiment. Proudění kryptoměn na burzy totiž může naznačovat, že se velcí investoři připravují na prodej svých kryptoměn. Prodej velkého počtu dané kryptoměny pak může zapříčinit pokles její ceny.

crypto
Foto: Pixabay.com

Velice podobné jsou také statistiky Bitcoinu, u kterého se počet mincí na burzách snížil na úroveň před březnem 2018. Aktuálně mají uživatelé na burzách přibližně 2,23 milionů BTC. Podrobnější pohled na graf samozřejmě prozrazuje, že největší pokles Etherea na burzách přišel v listopadu a prosince 2022, tedy po pádu FTX. Krátce po pádu burzy FTX následoval odliv z dalších velkých burz, jako Binanace, Kraken nebo Coinbase. Některé menší burzy dokonce nápor uživatelů žádající své kryptoměny na vlastní peněženky nezvládly a zkolabovaly. V tu samou dobu je patrný také prudký nárůst prodeje hardwarových peněženek Ledger a Trezor. Každopádně se ale jedná o dobrý trend, který většina bitcoinerů propaguje už roky. Kryptoměny uložené na burzách nejsou vaše, protože k nim nemáte privátní klíče. Not Your Keys, Not Your Coins.

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*