NFT trh se po dlouhém spánku probouzí k novému životu

Foto: Opensea

NFT trh ukazuje v posledních dnech známky oživení. Aktivita uživatelů je vyšší na všech hlavních platformách a floor price blue-chip kolekcí se zvýšila. Ačkoliv je předčasné považovat tento vývoj za start nového býčího trhu, NFT komunita už začala slavit.

NFT trh si prošel velkou zatěžkávací zkouškou. Aktivita na NFT tržištích na všech blockchainech, jmenovitě Ethereum, Solana, Polygon i v případě dalších menších hráčů výrazně poklesla. Na největším tržišti OpenSea byl propad z “peaku” v lednu 2021 neuvěřitelných 99%.

Ani spuštění Ordinals v lednu tohoto roku, ačkoliv mělo svůj “hype”, moc nepomohlo revitalizovat NFT trh. Aktivita i na Ordinals nakonec “vyšuměla”.

Zároveň s klesající aktivitou došlo k výraznému propadu floor price tzv. blue-chip kolekcí jako jsou Bored Ape Yacht Club, DeGods, Azuki, Pudgy Penguins a další.

Změnil se i přístup velkých firem, které zkoumají web3 a NFT technologii využívají pro své produkty a služby. Výraz “NFT” se stal téměř sprostým slovem, které byste v jejich marketingovém slovníku už nenašli.

Aktuální vývoj ale přináší malou naději, že nás čeká další býčí trh. Vyjádřeno čísly, za posledních 7 dní došlo k nárůstu objemu obchodování na Ethereu o 13,16 %. V případě Solany byl růst dokonce 24,35 %. Polygon zaznamenal nárůst objemu o rovných 23 % a Bitcoin 18,4 %. Data pochází od Cryptoslam.

Co se týká blue-chip kolekcí, tak v posledních 7 dnech vyrostla floor price Bored Ape Yacht Club o 14 %. Další projekt pod hlavičkou Yuga Labs je Mutant Ape Yacht Club, který zaznamenal růst floor price o 84 %. Projekt DeGods připsal 76 %. The Captainz dokonce 170 %. Data pochází z OpenSea.

Je určitě předčasné se radovat, ale pro NFT trh je velmi pozitivní, že konečně reaguje na růst hodnoty kryptoměn.

Zdroj: Cryptoslam, OpenSea

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*