Pět zajímavých sociálních sítí využívajících blockchainovou technologii

Foto: Midjourney

S příchodem kryptoměn se vývojáři pokouší aplikovat technologii blockchainu na řadu dalších projektů. Jedním z využití jsou například sociální sítě, na kterých mohou uživatelé komunikovat s dalšími lidmi online. Blockchainová řešení nabízejí transparentnost, ověření vlastnictví a decentralizované sítě pro kontakt s lidmi a prezentování obsahu na internetu. 

Steemit

Steemit je inovativní decentralizovaná sociální síť založená na blockchainu Steem. Uživatelé jsou odměňování za tvorbu obsahu pro své sledující. Za shlédnutí a interakce s komunitou pak tvůrce získává tokeny Steem. Konzumenti obsahu pak mohou příspěvku odměňovat tokeny Steem, ale také bitcoinem, USDT nebo ethery. Jedná se o decentralizované řešení podobné nostru. 

Verasity

Verasity je sociální médium založené na blockchainu, sloužící k tvorbě video obsahu a jeho monetizaci. Cílem projektu je podpořit tvůrce prostřednictvím transparentního a spravedlivého ekosystému pro sledování videí a získávání odměn. Také tato síť používá vlastní token VRA. Blockchainové řešení zajišťuje autentičnost každého zobrazení a vlastní monetární systém.

Binded

Platforma Binded se zaměřuje na ochranu autorských práv fotografů. Ti mohou fotky uložit do blockchainu, kde budou chráněny soukromými klíči. Jedná se o takové NFT s fotografiemi. Navíc platforma aktivně vyhledává fotografie na internetu a upozorňuje na neoprávněné použití. Podle autorů už platforma objevila 350 000 porušení autorských práv.

Audius

Přesně jak název napovídá, Audius umožňuje tvůrcům hudby sdílet online svoji tvorbu. Platforma běží na Ethereu a tvůrci mohou za svou muziku získávat odměny přímo na své peněženky. Blockchainová technologie opět zajišťuje ověření vlastnictví a umožňuje tvůrcům monetizaci tvorby.

Sapien

Tato sociální síť klade důraz na soukromí uživatele, zpravodajský obsah vysoké kvality a ověření vlastnictví dat. Pomocí blockchainu se snaží bojovat proti šíření falešných zpráv. Umožňuje uživatelům vytvářet vlastní kanály na různá témata podobně, jak je to například na Redditu.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*