Prudký nárůst ceny bitcoinu v posledních hodinách možná naznačuje konec krypto zimy

Foto: Midjourney

V posledních několika hodinách vyskočila cena bitcoinu nad 30 000 dolarů a v průběhu celé noci rostla. Bitcoin se tak poprvé od května 2022 obchoduje na úrovních okolo 34 000 dolarů. Tehdy jeho cena padala z 64 400 dolarů a zastavila se až na 19 000. 

Cena bitcoinu prudce narostla, investoři jásají

V našem časovém pásmu přišel nárůst ceny během nočních hodin, kdy bitcoin během několika málo minut vzrostl o několik tisíc dolarů. Jeho cena se dnes ráno zastavila na 34 500 dolarech. Není ale vyloučena, že v době kdy tento článek čtete, je jeho cena ještě o něco vyšší. Na burze Binance bitcoin krátce překonal také hranici 36 000 dolarů. Bitcoin se nyní obchoduje za cenu naposledy viděnou v květnu 2022, kdy končil poslední bull run. Od té doby přispěla řada firem, jako je například FTX, Terra Foundation nebo Genesis, k rychlému poklesu ceny. Pád burzy FTX dokonce srazil cenu bitcoinu až na 16 000 dolarů. Tehdy byla zřejmě nejlepší letošní příležitost k nákupu bitcoinu.

V poslední době se ale bitcoinu daří, zejména díky ETF, které je neustále probíráno ve všem kryptoměnových médiích. O ETF požádal obchodní gigant Black Rock nebo společnost Grayscale, která patří pod Digital Currency Group. Grayscale už dlouhou dobu provozuje bitcoinový trust a SEC se neodvolala u posledního soudu, který zákaz vytvoření bitcoinového ETF zrušil. ETF od společnosti Black Rock se navíc objevila na webových stránkách Depository Trust & Clearing Corp.. Jedná se o klíčového zpracovatele všech transakcí s cennými papíry. V tomto seznamu je dokonce také ticker, který naznačuje, že by se bitcoinové ETF mohlo objevovat jako IBTC. Rozhodně to neznamená, že ETF již bylo schváleno a jde spíše o krok Black Rocku. Takto velké přípravy ale mohou naznačovat pozitivní sentiment v Black Rocku a jejich přesvědčení, že bitcoinové ETF nakonec vybojují. 

Zdroj: Coindesk.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*