Rusko povolí těžařům prodávat natěžené kryptoměny do zahraničí jako export

Foto: Midjourney

Ruští těžaři budou mít možnost prodávat kryptoměny do zahraničí v rámci pravidel pro vývozní produkty a export. Tuto změnu představilo ruské ministerstvo financí a náměstek ministra Ivan Chebeskov na akci s názvem “Kryptoměny a budoucnost digitálních financí”.

Export krypta z Ruska

Rusko se ke kryptoměnám staví poměrně dobře, navzdory tomu, že se jedná o autoritářskou zemi, u které bychom nečekali akceptaci svobodných peněz. Potvrzuje to také poslední návrh zákona, který by těžařům umožnil “vyvážet kryptoměny jako produkt těžební činnosti”. Kryptoměny by tedy spadly do stejného rámce, jako je například ropa, kterou Rusko vyváži v obrovském množství a má již nastaven daňový rámec. V Rusku přitom proběhlo už několik pokusů o legalizaci těžby kryptoměn, vždy ale narazily na problém, který novou legislativu zastavil. Většinou se jednalo o “patovou” situaci mezi ministerstvem financí a tamní centrální bankou. 

Spor mezi těmito entitami je zřejmý – zatímco centrální banka by ráda kryptoměny zakázala úplně, ministerstvo financí chce firmám nabídnout progresivnější možnosti v oblasti kryptoměn. Podle Chebeskova se ale nakonec ministerstvo s bankou domluvily na kompromisu a uznají těžbu kryptoměn jako legitimní podnikání. Centrální banka bude ale požadovat, aby těžaři prodávali natěžené kryptoměny zahraničním firmám. Vzhledem k různým sankcím to může být docela problém, protože řada zahraničních burz z Ruska odešla. Už letos v létě Anatolij Aksakov, šéf výboru Státní dumy pro finanční trhy, předpovídal, že zákon regulující odvětví těžby kryptoměn by mohl vstoupit v platnost v lednu 2024.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*