SEC podává žalobu proti krypto směnárně Kraken

Foto: Gencraft

Americká komise pro cenné papíry (SEC) podala žalobu proti kryptoměnové směnárně Kraken. SEC tvrdí, že Kraken působil jako broker, dealer, směnárna a clearing agency pro kryptoměnová aktiva, aniž by se registroval u SEC.

Žaloba také obviňuje Kraken z míchání aktiv zákazníků se svými vlastními, což vytváří riziko pro investory.

SEC žádá soudní rozhodnutí, které by trvale zakázalo Krakenu údajné porušování zákonů o cenných papírech, nařídilo vrácení protiprávně získaných zisků a zabránilo směnárně v působení jako neregistrované entitě na trhu.

Směnárna Kraken uvedla, že operace zůstávají neovlivněné po podání žaloby SEC proti jejím mateřským společnostem, Payward a Payward Ventures.

V blogovém příspěvku směnárna zdůraznila, že žaloba nemá vliv na její produkty a že zůstává plně zavázána svým americkým a globálním klientům a partnerům.

Směnárna kritizovala argument SEC, že její produkty jsou investičními smlouvami. Dle jejich vyjádření je to „nesprávné z právního hlediska, nepravdivé z hlediska faktu a katastrofální z hlediska politiky.“

Soudní žaloba následuje po podobných krocích, které SEC vede proti dalším směnárnám Coinbase a Binance, jež SEC obvinil z provozování burz cenných papírů bez regulace.

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států podle zprávy Bloombergu žádá od společnosti Binance více než 4 miliardy dolarů jako součást dohody, která by mohla ukončit probíhající vyšetřování.

Zdroj: The Block

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*