Solana zaznamenala rekordní aktivitu a TVL

Foto: Gencraft

Solana nedávno zažila nebývalý vzestup v aktivitě a celkovém počtu aktivních adres. 24. listopadu ekosystém dosáhl ohromujícího počtu denních transakcí ve výši 51,63 milionu, což představuje nárůst o 144 % oproti předchozímu dni. Tento vzestup nejen zdůrazňuje rostoucí význam Solany, ale také ji staví do pozice statného Ethereum konkurenta.

Rychlý vzestup Solany v kryptoměnovém světě je patrný i při pohledu na její kurz. Cena za 1 SOL zaznamenala růst přes 450 % v tomto roce.

K růstu Solany přispělo několik faktorů. Tím hlavním je zvýšený institucionální zájem, dosahující celkového přítoku ve výši 135 milionů dolarů za tento rok. Za zmínku stojí i výrazný nárůst vlivu decentralizovaných směnáren.

Celkový uzamčený objem (TVL) v decentralizovaných finančních protokolech (DeFi) Solany byl v době psaní článku přibližně 606 milionů dolarů. Začátkem roku byl TVL přibližně 205 milionu dolarů.

Vzestup Solany v obchodní aktivitě a aktivních adresách zdůrazňuje její rostoucí vliv. Schopnost ekosystému přitahovat institucionální zájem spolu s pozoruhodnými milníky v denních transakcích a TVL v DeFi ji staví do pozice, kterou rozhodně nelze ignorovat.

Zdroj: Bitcoinist

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*