Společnost Block Jacka Dorseyho oficiálně spouští svou vlastní hardwarovou peněženku

Foto: Bitkey.build

Jack Dorsey a jeho společnost Block oficiálně spustila prodej své vlastní hardwarové peněženky ve více než 95 zemích po celém světě. Řada lidí ale tuto peněženku nepovažuje za bezpečnou, protože nemá žádný displej. Na rozdíl od Trezoru tedy nemůže uživatel ověřit transakci přímo na zařízení.

Další HW peněženka na trhu

Společnost Block představila svou peněženku s názvem Bitkey již v polovině tohoto roku a nyní se zdá, že bude konečně k dispozici uživatelům bitcoinu. Peněženky chce společnost Block začít odesílat po novém roce a uživatelé získají mobilní aplikaci, samotnou peněženku a sadu nástrojů na obnovení peněženky a zapsání seedu. Vedoucí výzkumného týmu Thomas Templeton prohlásil, že uživatelé budou v příštích letech stále více využívat bezpečné hardwarové peněženky, protože jsou nejlepším způsobem, jak uložit bitcoin. Hardwarové peněženky se v poslední době těší velké oblibě. Zejména po krachu burzy FTX řada lidí poznala, že své peníze je nejlepší mít pod svou vlastní kontrolou.

Peněženku Bitkey bude integrovat také burza Coinbase, která chce podpořit používání bezpečných úložišť kryptoměn. Právě s touto stránkou peněženky má ale řada lidí problém. Jedná se totiž o peněženku bez displeje, kterou například Trezor považuje za jeden z nejdůležitějších prvků bezpečnosti. Pokud totiž připojíte peněženku k mobilnímu telefonu, výslednou transakci bude možné ověřit opět pouze na mobilním telefonu. Většina z nás má ale telefon připojený permanentně k internetu a může se tedy stát, že bude napaden. Tato hardwarová peněženka tedy nemůže potvrdit, že jsou informace o transakci zobrazené na displeji telefonu v pořádku. V takovém případě může uživatel odeslat bitcoiny podvodníkům, aniž by si toho všiml. Nejbezpečnější hardwarovou peněženkou na světě tedy stále zůstavá český Trezor.

Zdroj: Dailyodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*