Staré peněženky z roku 2012 odeslaly bitcoiny v hodnotě 8,6 milionů dolarů

Foto: Midjourney

Nedávno se v blockchainu objevily transakce z peněženek, které nebyly aktivní od ledna 2012. Jedná se celkem o 325,19 bitcoinů, které mají aktuálně hodnotu okolo 8,5 milionů dolarů. Všechny bitcoiny byly odeslány na novou adresu. Podle nastavení transakce to navíc vypadá, že to byl nějaký šťastlivec, který dlouho hodloval, nikoliv nějaká velká společnost.

Vypadá to na konsolidační transakce

Majitel starých bitcoinů použil své bitcoinové peněženky po 11 letech nečinnosti. Na novou adresu pak přesunul 145,53 bitcoinů z jedné peněženky a 21,97 bitcoinů ze druhé. Obě tyto transakce byly potvrzeny v bloku 807 852. Majitel následně odeslal výsledných 157,69 bitcoinů na poslední v řadě peněženek. Zajímavé je, že všechny tyto transakce proběhly v základním nastavení a majitel bitcoinů se vůbec nesnažil utajit cílové peněženky a zamaskovat transakce. Pokud se na všechny tři transakce podíváme, je zřejmé, že se jedná o jednoho majitel. Navíc fakt, že se nijak nesnažil zakrýt transakce napovídá, že se může jednat o obyčejného hodlera, který vydržel opravdu dlouho hodlovat.

Foto: Midjourney

O starých peněženkách jsme psali již několikrát. Jen v roce 2023 bylo znovu po dlouhých letech znovu použito přibližně 43 bitcoinových peněženek. Ty celkem přesunuly 3 700 bitcoinů, což při současné ceně odpovídá bezmála 100 milionům dolarů. V době nákupu přitom často měly bitcoiny hodnotu mezi 5 – 10 dolary za jednu minci. Výše zmiňovaný majitel se 157,5 bitcoiny tedy svých 8,6 milionů dolarů získal díky tomu, že v roce 2012 utratil 2000 dolarů za bitcoiny. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou těchto starých bitcoinů je jasným důkazem, že hodlování bitcoinu se vždycky vyplatí.

Zdroj: Bitcoin.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*