Tým Michaela Saylora denně odstraňuje až 80 falešných videí, kde nabízí peníze

Foto: Midjourney

Michael Saylor je v poslední době známou osobností finanční a kryptoměnové scény. Jeho osoba je spojena s velkými zisky z bitcoinu, do kterého ve velkém investuje jeho společnost MicroStrategy. Jeho obličej se proto stále častěji objevuje v podvodných deepfake videích, ve kterých Saylor nabízí různé airdropy a investiční příležitosti. Jedná se samozřejmě o podvod. Tým Michaela Saylora údajně odstraňuje až 80 podvodných videí denně. 

Saylor varuje na sociálních sítích

Michael Saylor varoval 13. ledna na platformě X svých 3,2 milionů sledujících ohledně velkého množství falešných videí s jeho osobou. Jedná se samozřejmě o podvody generované umělou inteligenci a objevují se například na YouTube. Sociální sítě mají v poslední době velký problém s podvodnými reklamami, které bez problémů prochází jejich kontrolními mechanismy. Nejhůře je na tom YouTube a Facebook, kde se běžně objevují pornografické reklamy a evidentní finanční podvody. Ani jedna ze zmíněných sociálních sítí proti takovým reklamám moc nebojuje. 

V řadě videí se objevuje Michael Saylor a nabízí lidem zdvojnásobení vkladu. Ve videu vyzývá diváky, aby naskenovali QR kód a poslali bitcoin na určenou adresu, ze které pak Saylor údajně pošle dvojnásobek zpět. Jedná se jeden z nejstarších podvodů a je kupodivu, že se stále lidé nachytají a věří, že jim někdo jen tak pošle peníze. V poslední době se objevují také falešná videa se zakladatelem Solany nebo Elonem Muskem, který ve falešných videí nabízí tokeny X, údajně spojené s jeho sociální sítí. Samozřejmě se opět jedná o podvod. S rozvojem umělé inteligence bude jistě podobných podvodů přibývat a budou stále sofistikovanější. Uživatelé by tak měli před jakoukoliv investicí věnovat svůj čas tomu, aby se naučili takové podvody rozeznat. Doporučujeme také sledovat oficiální účty Saylora, Muska a další osobností, které by se mohly ve falešných videích objevit. Na svých účtech totiž často na podvod upozorňují, aby ochránily co nejvíce lidí.

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*