Už jste slyšeli o smlXL? Neznámý krypto startup získal miliony dolarů a mění pravidla hry

Foto: orbofi

Tento týden se objevila zpráva, že krypto startup smlXL získal 13,4 milionu dolarů od Greylock a dalších angel investorů.

V médiích to zůstalo prakticky bez odezvy, podle Google News se tomu věnoval pouze jediný článek. Přitom startup je podpořen nechvalně proslulou VC společností a16z, která v minulosti pomohla takovým projektům jako AirBNB, Coinbase, Facebook, Github, Slack a stovkám dalších.

SmlXL založil Dor Levi, bývalý zaměstnanec Lyftu. Startup stojí za evm.storage, což je průzkumník, který umožňuje uživatelům prozkoumávat úložiště libovolného smart contractu na blockchainech Ethereum a Avalanche. Druhým projektem smlXL je evm.codes, což je katalog EVM opkódů.

Tyto produkty v současné době používá měsíčně 15 000 aktivních uživatelů.

Jeden z cílů po získání finančních prostředků je nabídnout placenou verzi evm.storage s rozšířenými funkcemi pro profesionální uživatele.

Vytvoření průzkumníku uložiště smart contractů má zásadní efekt pro celou kryptokomunitu. Zvyšuje se transparentnost tím, že umožňuje uživatelům vidět, jak konkrétní smart contract ukládá a spravuje data. To pomáhá uživatelům pochopit, jak projekt nebo token funguje.

Hlavní je však bezpečnost. Uživatelé mohou ověřit, že smart contract ukládá data bezpečně a podle zamýšleného způsobu. To může pomoci identifikovat potenciální zranitelnosti nebo problémy v kódu. Zároveň to slouží k odhalování podvodů, protože uživatelé prozkoumají uložiště smart contractu a pokud něco vypadá podezřele, může to sloužit jako varování.

Zdroj: Binance News

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*