Uživatelé se zbavují stablecoinů. Jejich tržní kapitalizace klesla o miliardy dolarů

Foto: Midjourney

Hodnota tržní kapitalizace pěti největších stablecoinů klesla k 2. červenci pod hranici 125 miliard dolarů. V současnosti se tržní kapitalizace USDT, USDC, DAI, BUSD a TUSD propadla až na hodnotu 122,5 miliardy dolarů. Za ztrátu může hlavně Binance USD, který ztratil více jak 1 miliardu, naopak True USD pomalu získává nové uživatele.

Stablecoiny zažívají přesun financí

Stablecoiny v poslední době nemají příliš dobré období, jejich hodnota se odchyluje od ceny dolaru a firmy emitující nové mince zavírá SEC. Přestože tržní kapitalizace kryptoměn za poslední měsíc stoupala, stablecoiny zaznamenávají ztrátu. Největší ztrátu zaznamenal Binance USD, převážně kvůli žalobám SEC na Binance a ukončení činnosti firmy Paxos, která stablecoiny pro Binance vydávala. Ztráty tedy zaznamenaly hned tři z pěti největších stablecoinů a mezi těmi ziskovými zůstal jen Tether USD a True USD. Zatímco Tether si stále drží svou základnu uživatelů, stablecoin True USD vzrostl z pohledu tržní kapitalizace o 49,4 % ve srovnání s květnem 2023. Jedna miliarda z Binance USD tedy zřejmě přetekla z velké části právě do True USD. 

Zdroj: Coingecko.com

Ztrátu tedy zaznamenaly stablecoiny USDC, DAI a BUSD. Největší ztrátu zaznamenal Binance USD, který za poslední měsíc přišel o 20,2 % tržní kapitalizace. Následuje stablecoin DAI se ztrátou 5,7 % tržní kapitalizace. Nejlépe si vedl USDC se ztrátou 5,5 % tržní kapitalizace. Ekonomika stablecoinů se v posledních měsících neustále snižuje s tím, jak SEC neustále útočí na kryptoměnové firmy. Uživatele stablecoinů mají zřejmě strach, že jejich stablecoin může být ze dne na den zrušen tak, jak se to stalo u Binance USD a vydavatele Paxos. Největší důvěru si dlouhodobě drží Tether USD, který několikrát prokázal svoji odolnost vůči výkyvům na trhu. Ostatní stablecoiny ale postupně ztrácí své investory. Ti nejspíš přelévají své prostředky do bitcoinu.

Zdroj: Bitcoin.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*