Ve 12 letech nakoupil bitcoin a dnes je z něj milionář

Foto: Starryai

Příběh Erika Finmana je jak pohádka. Když mu bylo pouhých 12 let, dostal od své babičky 1 000 dolarů. To byl začátek úžasného dobrodružství, během kterého se rozhodl tuto sumu investovat do bitcoinu. Domluvil se se svými rodiči, že pokud z těchto peněz udělá milion dolarů, nebude muset chodit na vysokou školu. Finman v té době ještě jako dítě investoval 1 000 dolarů do bitcoinu, když měla tato digitální měna hodnotu kolem 10 dolarů.

Finman se poprvé setkal s bitcoinem během demonstrace proti Wall Street, kterou navštívil se svým starším bratrem v době finanční krize. Tehdy zakoupil 100 bitcoinů s cílem předstihnout svého bratra, který vlastnil pouze 40 bitcoinů. Tato investice byla motivována nejen touhou dosáhnout bohatství, ale také odporu vůči tradičnímu finančnímu systému.

V průběhu let Finman nejen zdvojnásobil své bohatství ze 100 na přibližně 450 bitcoinů, ale také odhalil další lukrativní investici v podobě etherea. Místo tradiční školní docházky se věnoval studiu kryptoměn a investování, což mu nakonec přineslo ohromné finanční úspěchy.

Během své cesty čelil nepochopení učitelů, kteří mu předpovídali budoucnost ve fastfoodu. Přestože nebyl považován za genia, jeho znalosti kryptoměn a investic ho přivedly do Silicon Valley, kde pracuje na dvou startupech spojených s tímto odvětvím.

Finman stále vlastní své bitcoiny, a to kvůli jejich unikátní vlastnosti – absenci korelace s ostatními trhy. Tato vlastnost dělá z bitcoinu stabilizační faktor a nezávislý nástroj pro finanční zabezpečení v době ekonomických výkyvů. Navzdory změnám v kryptoměnovém světě zůstává bitcoin pro mnohé bezpečnou investicí.

Příběh Erika Finmana je fascinující kombinací štěstí, odvahy a správných rozhodnutí. S odhadovaným majetkem 4 miliony dolarů dnes Finman považuje svůj úspěch za výsledek více štěstí než geniality. Přestože doby pohádkových zbohatnutí možná pomalu mizí, příběh Erika Finmana nám připomíná, že svět kryptoměn a decentralizovaných financí stále nabízí neuvěřitelné příležitosti.

Zdroj: The Sun

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 72 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

4 komentáře

  1. sorry jako ale tyhle reklamy pro dementy asi začnu sbirat 😀 tj na urovni reklamy na na nakou erektyvní pilulku 😀 sorry za pravopis 😀

  2. to píšou stejní retardi jako propagantisté ODSS? Ještě chybí, že ten chlapec byl slepý a díky bohatství z investování do Bitcoinu začal vidět.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*