Vitalik Buterin vysvětluje, jak bude Ethereum brzy rychlé a snadné jako e-mail

Foto: Midjourney

Vitalik Buterin se svým týmem plánuje usnadnit vytváření peněženek a odesílání transakcí do takové míry, že vše bude tak snadné jako poslat e-mail. Podle šéfa Etherea pracují vývojáři na tomto vylepšení už od roku 2015, tedy podobně dlouho jako běží samotné Ethereum. Vylepšení by mělo umožnit vytváření peněženek ve formě smart kontraktů. Správa peněženky by pak byla podobná používání e-mailu. Uživatelé by například mohli obnovit svůj seed stejně snadno, jako heslo k e-mailové schránce.

Jednoduché peněženky na Ethereu

Nejnovější verzí je EIP-4337 (Ethereum Improvement Proposal), známá také jako Account Abstraction Using Alt Mempool. Toto vylepšení má uživatelům Etherea umožnit vytvářet programovatelné peněženky na bázi chytrých kontraktů. Tyto peněženky by mohly nabídnout řadu funkcí, jako je například snadné obnovení peněženky a seedu, transakce bez on-chain poplatků a multisig peněženky. Podle Buterina by toto vylepšení mohlo být jedním z hlavních hnacích motorů pro přijetí Web3 po celém světě. Jednou z hlavních featur těchto peněženek bude také možnost platit transakční poplatky pomocí jakéhokoliv tokenu. 

ethereum
Foto: Pixabay.com

Nejnovější upgrade by tedy obsahoval jakési “paymastery”, pomocí kterých by bylo možné platit poplatky v tokenu, který uživatel odesílá.Nové peněženky by také měly agregovat podpisy a zajistit větší kompresi dat. To by se samozřejmě promítlo především na levnějších transakčních poplatcích. Podle Buterina by mohl nový typ peněženky snížit poplatky až 86 krát. Společně s tímto upgradem přichází také další vylepšení s označením EIP-4884. To se rychle stalo jedním z hlavních bodů vývoje Etherea, protože vytváří základy pro nové zpracování dat, což by opět mělo razantně snížit poplatky a zefektivnit využití dat. Ethereum by tedy brzy mohlo přijít s nativní podporou rychlých a levných transakcí na druhé vrstvě. V podstatě na Ethereu vzniká taková Lightning Network.

Zdroj: Decrypto.to

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*