Výborná mobilní kryptopeněženka vhodná i pro začátečníky

Pixabay

Trust Wallet je jednou z nejlepších mobilních peněženek na trhu. Tato kryptoměnová peněženka má několik vynikajících vlastností, které jsou při uchovávání vašich kryptoměn neocenitelné. V našem dnešním článku se proto krátce podíváme na to, co vlastně Trust Wallet umí a proč je vhodnou volbou i pro ty, kteří s kryptoměnami teprve začínají.

V jednoduchosti je krása

Největší předností Trust Wallet, jež jistě ocení především začátečníci, je její absolutní jednoduchost. Vše začíná už její instalací, která je absolutně zdarma a vyřešíte ji na několik klepnutí do mobilu. Instalace je možná na zařízení Apple i Android.

Samotné rozhraní peněženky je velice přehledné a na hlavní stránce můžete najít úplně všechno, co pro správu svých kryptoměn potřebujete, tedy zůstatky jednotlivých kryptoměn i veškeré informace o tom, jak s vašimi kryptoměnami pracovat. Samotná Trust Wallet je zaměřená především na Etherium, avšak díky napojení na Binance podporuje také ERC-20, BEP-2 a BEP-20 tokeny a celkem na ni můžete ukládat více než 4 miliony různých kryptoměn a tokenů.

Self-custody má své výhody i nevýhody

Peněženka funguje na self-custody ukládání kryptoměn, což znamená, že se privátní klíče ukládají na vaše mobilní zařízení. Nemá je proto ve svém držení žádná firma a nejsou nikde zálohované, což výrazně snižuje riziko hackerského útoku a ztráty dat. Pokud je váš kryptoměnový účet napojen na burzu, odpovídá za ně burza, avšak u self-custody za ně odpovídáte jen a pouze vy. Proto by mělo být i vaše zařízení chráněno kvalitním antivirovým softwarem a neměli byste jej vystavovat zbytečnému riziku.

Trust Wallet shrnutí

Trust Wallet je velice povedenou kryptoměnovou peněženkou, kterou díky její jednoduchosti ocení jak začátečníci, tak i zkušení obchodníci. Díky self-custody zabezpečení máte plnou kontrolu nad tím, co se s vašimi krypto úspory stane a jejich ochrana tak spočívá jen a pouze na vás. Trust Wallet navíc podporuje ohromné množství různých kryptoměn a NFT tokenů, takže se nemusíte nijak limitovat na konzervativní coiny typu Etherea či Bitcoinu.

Zdroj: TrustWallet.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 62 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*