Vývojáři zapsali do bitcoinového blockchainu funkční SNES emulátor

Foto: Pixabay.com

Generální ředitel Ninjalerts Trevor Owens tvrdí, že bitcoin je optimálním úložištěm pro „kulturní digitální artefakty“ pro budoucí generace. Vývojáři z Bitcoin Ordinals Ninjalerts úspěšně zapsali emulátor Super Nintendo Entertainment System (SNES) na bitcoinový blockchain. Owens vysvětluje, že adaptace emulátoru trvala šest měsíců a zdůrazňuje, že pokud má bitcoin hostit digitální soubory, může sloužit i k hraní her.

SNES hry na blockchainu

Owensův zájem o zápis SNES her do blockchainu vychází z obav o zachování klasických videoher. Podle studie je 90 % těchto her v ohrožení a je stále složitější je hrát. Tvrdí, že bitcoin je ideální pro uchování těchto „kulturních digitálních artefaktů“ pro budoucí generace. Projekt zápisu emulátoru na bitcoin představuje snahu zvednout technickou laťku pro bitcoinové projekty. Owens vyjádřil zájem využít schopnosti Ordinals tak, aby se vyrovnaly druhé vrstvě Etherea.Na Twitteru/X Owens sdílel rozsáhlý GitBook s 88 stránkami, který obsahuje obrázky, kód a podrobnou dokumentaci k projektu. Členové komunity mají různé názory na videohry na blockchainu.

Někteří to považují za pozitivní posun a posílení všestrannosti Ordinals, zatímco jiní vyjádřili obavy ohledně autorských práv a možných právních důsledků. V neposlední řadě se také jedná o další věc, která bude zabírat místo v bitcoinovém blockchainu. To mnozí kritizují také u obyčejných Ordinals obrázků, které v posledních měsících zvyšují poplatky za transakce a zvyšují objem bitcoinového blockchainu. Vývojářům ale nelze upřít kreativitu a nápaditost. Zapsat a rozběhnout starou SNES hru na bitcoinovém blockchainu rozhodně vyžaduje pokročilé znalosti bitcoinu. Otázkou tedy zůstává, zda to stojí za místo v blockchainu a hlavně směr, kterým se čistý platební systém nikdy neměl vydat. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*