Youtuber přišel o 60 tisíc dolarů v kryptoměnách. Na svém streamu nedopatřením ukázal seed

Foto: Midjourney

Brazilský youtuber Ivan Bianco hraje na svém kanále Fraternidade Crypto blockchainové hry. Tento týden si zřejmě nechal ukrást kryptoměny v hodnotě téměř 60 000 dolarů a všechny NFT tokeny poté, co během živého vysílání omylem ukázal seed ke své MetaMask peněžence. 

Jedno špatné kliknutí

Během živého streamu Bianco omylem kliknul na ikonu poznámkového bloku a na hlavní obrazovce krátce ukázal textový soubor s přístupy k jeho kryptoměnovým peněženkám. Fraternidade Crypto má na YouTube asi 34 000 odběratelů a diváků na streamu má tedy poměrně dost. Jeho fanoušci rychle zareagovali a kryptoměnovou peněženku zřejmě obnovili u sebe. Na streamu, který následoval po tom, kde Bianco ukázal svůj seed, už brečel a vysvětloval svým divákům, co se stalo. Na streamu vysvětlil, že se ihned po kompromitaci klíčů pokusil prostředky z peněženky převést na novou, byl ale pomalejší než diváci. Youtuber také sdílel adresu peněženky na Polygonu, ze které bylo ukradeno asi 86 000 tokenů MATIC v hodnotě 51 000 dolarů. Další ukradené tokeny měl hodnotu 3,35 etherů (5 500 dolarů). Další menší obnosy údajně ukradli různí uživatelé, kteří se k peněžence postupně dostávali.

Bianco již potvrdil, že celý případ nahlásil na policii. Sám ale uvádí, že mu policie nebyla schopná příliš pomoci a celý problém hodlá vyřešit se svou komunitou sám. Později Bianco uvedl, že ho po krádeži kontaktoval neznámý muž na Discordu a přiznal, že ukradl všechny youtuberovy kryptoměny. S Biancem dokonce chvíli telefonoval přes Discord a přiznal, že svého jednání lituje. Po telefonátu se vrátilo Biancovi na jeho Polygon peněženku 86 600 tokenů MATIC v hodnotě asi 50 000 dolarů. Zbylých 10 000 v kryptoměnách údajně Bianco sleduje prostřednictvím blockchainu a čeká, jestli se zloději prozradí. Řada fanoušků je přesvědčena, že byl celý incident nahraný a se zlodějem byl Bianco domluvený. Je to ale nepravděpodobné, protože ukázal svůj seed na streamu a kryptoměny ukradlo více než jeden uživatel. Navíc Bianco aktuálně přišel o 10 000 dolarů.

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*