Binance skončí svou činnost v USA, investoři ve velkém opouštějí burzu

Foto: Gencraft

Binance, největší kryptoměnová burza na světě, zažívá výrazný nárůst odlivu finančních prostředků poté, co zakladatel Changpeng Zhao (CZ) oznámil svůj záměr odstoupit a přiznat se k porušení zákonů proti praní špinavých peněz.

Výsledkem je, že Binance opustí americký trh a zaplatí 4,3 miliardy USD, což je jedna z největších korporačních pokut v historii USA za porušení protiprávních a protisankčních předpisů.

CZ se vzdá svého postu ve vedení společnosti a současně zaplatí pokutu ve výši 50 milionů USD. Dohoda také zakazuje CZ jakýkoliv současný nebo budoucí podíl ve společnosti po dobu nejméně tří let od uzavření dohody o přiznání viny.

Binance dle vyšetřovatelů upřednostnila zisky před souladem s právem a poskytovala služby americkým zákazníkům bez odpovídajících kontrol, což umožnilo převody prostředků spojených s terorismem, hackingem a jinými zločiny.

V reakci na zprávy vznikl spekulativní meme token s názvem „CZ“ na decentralizované burze Uniswap postavený na blockchainu Ethereum. I přesto, že nemá žádnou souvislost s Binance nebo CZ, tento token zažil rychlý růst o 18 000 % krátce po svém spuštění.

Kromě toho se objevil další token s názvem „TENG,“ pojmenovaný po Richardu Tengu, který byl označen magazínem Forbes jako pravděpodobný nástupce CZ na postu generálního ředitele.

Zdroj: Decrypt

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*