BUSD ztrácí svou pozici mezi stablecoiny. Větší tržní kapitalizaci má už i Shiba Inu

Foto: Midjourney

Stablecoin od Binance pomalu ztrácí svou tržní kapitalizaci a propadá se v žebříčku kryptoměn i stablecoinů. Větší tržní kapitalizaci má už i Shiba Inu a před BUSD poskočil také stablecoin od Dai. Data z CoinMarketCap ukazují, že BUSD ztratil více než 1 miliardu dolarů během posledních 30 dnů. Aktuálně je tržní kapitalizace stablecoinu od Binance 4,29 miliard dolarů.

Stablecoin BUSD zřejmě ztrácí důvěru investorů

Za posledních 30 dní se tržní kapitalizace BUSD propadla o 30 % z původních 5,54 miliardy dolarů z 18. května. V prosinci loňského roku měl stablecoin od Binance tržní kapitalizaci dokonce 23 miliard dolarů. Pokles tržní kapitalizace BUSD začal již ve chvíli, kdy zkrachovala burza FTX a od té doby stále klesá. Tento trend samozřejmě podpořily také žaloby SEC na adresu Binance.US a šéfa Binance. SEC také zakázala vydávání nových stablecoinů firmou Paxos, která pro Binance nové stablecoiny emitovala. Jedním z největších odlivů bylo opuštění trhu firmou Jump Finance, která prodala stablecoiny BUSD za více než 245 milionů dolarů. Binance a Paxos začali společně vydávat stablecoin v září 2019.

Foto: CoinMarketCap.com

Po prudkém nárůstu tržní kapitalizace BUSD ale jeho pozice pomalu klesá. Po zákazu vydávání nových stablecoinů firmou Paxos klesla kapitalizace téměř na polovinu z 15,88 miliard dolarů na 8,38 miliard dolarů během února 2023. Další velkou ránu dostal stablecoin od Binance 5. června, kdy se SEC zaměřila na Binance a jejího šéfa. Nejvíce ze situace těží stablecoin od Tetheru, který se pomalu vrací na svá historická maxima a je třetím největším tokenem, hned po bitcoinu a Ethereu. Svou pozici zhoršuje také USD Coin od společnosti Circle. Ten měl v květnu 2022 34,88% podíl na trhu, zatímco v květnu 2023 to bylo už jen 23,05 %. Podíl Binance USD klesl za stejné období z 11,68 % na 4,18 %. V tom stejném období vzrostl podíl USDT z 47,04 % na aktuálních 65,89 %. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*