Cypher Protocol od Solany přišel po hackerském útoku o 1 milion dolarů

Foto: Midjourney

Cypher Protocol postavený na Solaně se stal terčem hackerského útoku, během kterého byl odcizen přibližně jeden milion dolarů. Protokol Cypher funguje jako decentralizovaná burza termínovaných obchodů, která umožňuje malým i velkým investorům působit na pre-public trzích. 

Společnost komunikuje s hackerem

K útoku došlo 7. srpna a oznamila jej sama společnost Cypher na platformě X. Hackerům se z protokolu podařilo získat 38 530 tokenů SOL a 123 184 USDC a celková ztráta se tedy přesáhla jeden milion dolarů. Hackerský útok přiměl vývojáře protokolu k tomu, aby okamžitě zastavili svůj smart kontrakt, který komunikuje s blockchainem Solany. Vývojáři tedy pozastavili celou platformu a začali se zjišťováním příčiny a zajištění toho, aby se podobný incident již neopakoval. Tým Cypher také vyzval hackera prostřednictvím platformy X k tomu, aby se ozval v případě, že by byl ochoten vyjednávat o vrácení prostředků ukradených z protokolu. Dosud se zřejmě nikdo neozval, protože protokol Cypher je v době psaní článku stále pozastavený a vývojáři na X nezveřejnili žádné nové informace. 

Po hackerském útoku se ale útočník pokusil převést ukradená aktiva v podobě 30 000 USDC na adresu Solany, která patří společnosti Binance. Na tuto adresu následně začali uživatelé posílat nejrůznější transakce se zprávami. Vývojáři Cypher Protocol aktuálně věří, že Binance a KuKoin, burzy využité k vybrání peněz, pomohou odhalit totožnost hackera. Jedná se o další případ, kdy byl nadaped protokol se smart kontrakty a uživatelé přišli o své peníze. Tradičně již okradení vývojáři komunikují s hackerem s nadějí, že jej přesvědčí k vrácení prostředků. Také sami uživatelé v posledních měsících aktivně bombardují hackery zprávami a malými transakcemi na peněženky použité při krádeži.

Zdroj: Bitcoinist.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*