Izraelské úřady zmrazily kryptoměnové adresy spojené s Hamásem

Foto: Midjourney

Izraelská policejní kybernetická jednotka zmrazila kryptoměnové účty, které Hamás používal k získávání darů prostřednictvím sociálních médií. Toto opatření je součástí širší snahy omezit tok finančních prostředků do rukou teroristické organizace Hamás. 

Izrael zabavuje kryptoměny Hamásu

Vyšetřování tamní kybernetické policie odhalilo, že Hamás s vypuknutím nedávného konfliktu zahájil online kampaň na získávání finančních prostředků, v níž vyzval veřejnost, aby přispěla kryptoměnami. Tyto prostředky byly pravděpodobně určeny na podporu aktivit Hamásu. Izraelská kybernetická policie ale prostředky vystopovala zmrazila. V současnosti se snaží domluvit s burzou Binance zmrazení a následný výběr prostředků do státní pokladny Izraele. Další prostředky vystopovala v britské bance Barclays, kterou Izrael rovněž požádal o spolupráci při zabavování financí. Izraelská kybernetická jednotka je známá jako Lahav 433.

S výběrem prostředků v kryptoměnách začala také izraelská kryptoměnová komunita a založila iniciativu “Crypto Aid Israel”. Cílem této iniciativy je získat finanční prostředky na podporu izraelských občanů, kteří museli utéct z domova a potřebují humanitární pomoc v důsledku eskalujícího konfliktu s Hamásem. Organizace Crypto Aid Israel zřídila multisig peněženku, kterou společně kontroluje více stran a která přijímá dary v různých kryptoměnách, včetně bitcoinu (BTC), etherea (ETH) a stablecoinů vázaných na dolar, jako jsou USDT a USDC. Několik izraelských bank nabídlo této organizaci své služby, jako off-rampy z kryptoměn. Iniciativa pro správu prostředků využívá služby společnosti Fireblocks. Služba vyžaduje podpis 4 ze 7 pro každou transakci. Samotná společnost Fireblocks je členem iniciativy, společně s MarketAcross, Crypto Jungle nebo Israel Blockchain Association.

Zdroj: Cryptonews.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*