Kdo drží nejvíce bitcoinů? Nemá jich až moc?

Foto: Pixabay.com

Bitcoin je stále oblíbenější i u institucionálních investorů a velké firmy nakupují spousty dolarů za peníze, které si běžný smrtelník ani nedovede představit. Bitcoin používá systém Proof-of-Work, který zaručuje, že žádný velký držitel bitcoinů nemůže ovlivňovat síť. Takzvaný 51% útok hrozí u kryptoměn běžící na Proof-of-Stake (například Ethereum), u kterých může majitel více než 50 % mincí v oběhu ovlivňovat běh sítě. 

Satoshi Nakamoto

Neznámá osoba vystupující pod jménem Satoshi Nakamoto je zakladatelem Bitcoinu a má také nejvíce mincí. Na je ho peněženkách leží více než 1 milion bitcoinů. Ty se ale už léta nepohly a předpokládá se, že tyto bitcoiny zůstanou navždy uzamčeny na Satoshiho peněženkách. Jejich prodejem by se totiž mohl prozradit. Je také možné, že už je po smrti. 

Bratři Winklevossovi

Tyler a Cameron Winklevossovi jsou dvěma bratry, kteří získali slávu jako spoluzakladatelé sociální sítě Facebook. V posledních letech se stali velkými investory do Bitcoinu a stali se známými jako průkopníci v této oblasti. Podle odhadů mají oba bratři přibližně 170 000 bitcoinů. Bratři investovali 11 milionů dolarů do Bitcoinu v roce 2013, kdy stál pouhých 120 dolarů.

Foto: Pixabay.com

MicroStrategy

MicroStrategy je softwarová firma, která se stala jedním z největších korporátních investorů do Bitcoinu. V srpnu 2020 společnost oznámila, že investovala více než 250 milionů dolarů do Bitcoinu. Podle posledních zpráv zdrží společnost MicroStrategy přibližně 130 000 bitcoinů.

Grayscale Investments

Grayscale Investments je společnost, která umožňuje investorům nakupovat kryptoměnu, aniž by museli řešit technické problémy spojené s vlastnictvím digitálního aktiva. Společnost nabízí různé fondy, včetně Bitcoin Investment Trust, který zastupuje cenu Bitcoinu a mohou do něj investovat i instituce, které by s investicí přímo do kryptoměn mohly mít právní problémy. Grayscale Investments drží podle posledních zpráv 650 000 bitcoinů.

Elon Musk a Tesla

Elon Musk, zakladatel společnosti Tesla, SpaceX a majitel Twitteru, také investoval do Bitcoinu. Jeho společnost Tesla investovala 1,5 miliardy dolarů do Bitcoinu v únoru 2021 a Musk osobně vlastní přibližně 48 000 bitcoinů. Tesla ale nedávno prodala 75 % svých bitcoinů a samotná společnost jich tedy má jen něco kolo 10 000.

Zdroj: Capital.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*