Kryptoměnová peněženka MetaMask spouští funkci prodeje přímo do FIATu

Foto: Midjourney

Populární kryptoměnová peněženka MetaMask oznámila svou novou funkci nazvanou jednoduše “Sell”. Nová funkcionalita peněženky umožní uživatelům vyměnit kryptoměny za FIATové peníze. Dosud bylo možné prostřednictvím funkce Swap vyměňovat pouze jednotlivé tokeny mezi sebou. MetaMask představila novou funkci 5. září a chce pomocí FIATu usnadnit uživatelům výběry na bankovní účty nebo PayPal.

MetaMask už nebude jen o kryptoměnách

Společnost MetaMask chce svým uživatelům nabídnout komplexnější služby a mezi funkce přidala možnost prodat kryptoměny do FIATu. Chce tím urychlit převod prostředků z kryptoměn na bankovní účty a PayPal pro své uživatele. V současné době je funkce dostupná pouze ve Spojených státech, Velké Británii a některých zemích Evropy. Je tedy možné směnit kryptoměny pouze do dolaru, eura a britské libry. Později ale MetaMask plánuje tuto funkci rozšířit celosvětově, aby byla k dispozici všem uživatelům bez ohledu na to, v jaké zemi kryptoměny prodávají. V současnosti funkce umožňuje prodat pouze Ethereum, MetaMask ale plánuje postupně přidat všechny tokeny na nejrůznějších druhých vrstvách Etherea. 

Foto: Midjourney

MetaMask chce pomocí této funkce uzavřít kruh v obchodování s kryptoměnami, které je v této peněžence možné nakoupit (za FIAT), směnit i odeslat na jinou peněženku. Přímý prodej do FIATu je tedy poslední základní funkcí, která u MetaMasku chybí. Zajímavé je, že peněženka v současnosti nevyžaduje KYC ověření pro prodej kryptoměn ve státech, kde už je funkce dostupná. To se ale pravděpodobně změní poté, co budou chtít peníze vyplácet přímo na bankovní účty. Nákupem a prodejem přímo v peněžence chce MetaMask ochránit uživatele před hackery, kteří na uživatele jedné z nejpoužívanějších peněženek na světě poměrně často cílí. Kdy bude funkce dostupná také v České republice zatím není jasné a zůstává také otázkou, zda bude některá z českých bank chtít s MetaMaskem spolupracovat. V opačném případě ale bude vždy k dispozici výběr prostředků na PayPal, který má řada uživatelů s bankou spojený.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*