Platební gigant PayPal investuje do vývoje web3 peněženky

Foto: Midjourney

Platební gigant PayPal investuje miliony dolarů do společnosti Magic, poskytovatele kryptoměnových peněženek se sídlem v San Francisku. PayPal se chce touto investicí posunout do nové éry online platebních sítí. Podle tiskové zprávy Magic získala firma 52 milionů dolarů od investiční společnosti PayPal Ventures. Do projektu ale investovaly i další společnosti.

PayPal chce držet krok s moderními technologiemi

Dceřiná investiční společnost PayPal Ventures považuje Web3 technologie za velké téma v budoucích letech. Platforma Magic usnadňuje adopci této technologie pomocí bezpečného a jednoduchého řešení. Jedná se o službu umožňující vytvářet peněženky kompatibilní s nejrůznějšími Web 3 projekty. Platforma Magic má pomoci společnostem oslovit nové uživatele, kteří budou moci využívat služby dané společnosti v oblasti Web3. V podstatě se tedy bude jednat o kryptoměnový PayPal pro firmy, který umožní snadné a bezpečné vytváření peněženek pro jejich klienty. Dobře známá platební společnost chce peněženkám od Magic pomoci oslovit velké firmy a pomoci s adopcí nové platební technologie. Na financování projektu Magic se podílely také společnosti Cherubic, Synchrony, KX, Northzone a Volt Capital.

bitcoin
Foto: Pixabay.com

Dohromady s PayPal Ventures investovaly do projektu dohromady 80 milionů dolarů. Jedná se o poměrně vysokou částku, která může ukazovat potenciál projektu Magic. Ten má opravdu vydařené vývojářské nástroje umožňující zákazníkům vytvářet nové peněženky rychle pomocí e-mailu, přihlášení přes sociální sítě nebo SMS. V tiskové zprávě společnost Magic uvádí, že počet peněženek na jejich platformě už přesáhl 20 milionů. Mezi aktuální zákazníky platformy patří společnosti jako Mattel, Macy’s, Xsolla nebo Immutable. PayPal se o kryptoměny zajímá dlouhodobě, což dokazuje také výroční zpráva společnosti podaná u americké Komise pro cenné papíry. Podle ní vlastnil PayPal na konci roku 2022 digitální aktiva v hodnotě 604 milionů dolarů. Z toho 291 milionů v bitcoinu a 250 milionů v Ethereu.

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*