Velryba přesunula 504 milionů dolarů v etherech v jedné velké transakci

ethereum
Foto: Pixabay.com

Nestává se příliš často, že velcí investoři posílají své prostředky v jedné velké transakci. Z nejrůznějších důvodů posílají části svých prostředků na jiné adresy či burzy. Tato velryba ale poslala 505 milionů dolarů v etherech na burzu Binance v jedné velké transakci. Přitom stačí jen malá chybička a peníze nikdy nedorazí na požadovanou adresu.

Transakce stála jen pár desítek korun

Na tuto monstrózní transakci samozřejmě upozornil twitterový účet Whale Alert a jako první upozornil na směšně nízké poplatky. Za celou transakci zaplatil odesílatel pouhých 0,00183 etherů, tedy něco okolo 110 Kč a celkově odeslal 273 781 etherů. Analytická firma Santiment k této transakci dodala, že se jeden z největších přesunů prostředků na burzu soukromým majitelem kryptoměn za posledních pět let. Většina velkých investorů totiž prodává své prostředky postupně stejně, jako když je nakupovala. Je tedy dost nezvyklé, že soukromý vlastník pošle takové množství kryptoměn na burzu v jedné velké transakci. Nebyla to ale jediná peněženka, ze které tento týden odešlo větší množství etherů. Podle Etherscanu se objevila ještě jedna velryba, která přesunula velké množství etherů na burzu. 

V dalším případě už soukromý investor postupoval bezpečněji a svých 77 482 etherů poslal v šesti různých transakcích na různé adresy burzy Coinbase. Na transakce opět upozornil twitterový účet Whale Alert. V době přesunu etherů se jeden obchodoval za 1850 dolarů a v šesti transakcích tedy poslal investor na Coinbase celkem 145 milionů dolarů. Oproti předchozí půlmiliardové transakci se ale jedná jen o drobné. Cena Etherea nadále roste a aktuálně se obchoduje za 2000 dolarů. Pokud tedy tito velcí investoři ještě chvíli počkali, mohli si při tak velkém objemu přijít ještě na pár tisíc dolarů navíc. Rozhodně je dobré sledovat chování velryb, protože často mohou mít detailnější informace a jejich chování může leccos napovědět. 

Zdroj: Dailyhodl.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*