Binance dokončila integrací Lightning Network pro vklady i výběry

Foto: Midjourney

Informace o dokončení integrace Lightning Network burzou Binance přichází přibližně měsíc poté, co tato společnost využití Lightning Network pro vklady a výběry oznámila. Binance je jednou z největších burz světa a je s podivem, že takto důležitou funkci integruje až nyní. Lightning Network ke vkladům a výběrům využívá například také česká směnárna Anycoin. 

LN jako neoddělitelná součást bitcoinu

Zdá se, že Lightning Network již navždy zůstane nedělitelnou součástí bitcoinu. Tomu napovídá i řada velkých firem, mezi které můžeme zařadit také Binance, využívajících Lightning Network na svých platformách. Druhá bitcoinová vrstva nabízí rychlé a extrémně levné platby a není tedy divu, že ji využívá stále více lidí. Platba mezi otevřenými kanály proběhne během několika sekund a navíc s poplatkem v řádu několika jednotek satů. Lightning Network se ale již začíná používat i na větší platby díky tomu, že kapacita sítě neustále roste. Nyní tedy uživatelé Binance mohou využít možnost “LIGHTNING” v možnostech výběru. Mezi další možnosti patří BNB Smart Chain, Bitcoin, BNB Beacon Chain či Ethereum.

Burza Binance poprvé uvažovala o integraci LN v květnu, když musela dočasně zastavit výběr bitcoinů v důsledku zahlcení mempoolu BRC-20 tokeny. Poplatky tehdy byly tak vysoké, že Binance výběry zablokovala v zájmu ochrany investorů. První uzly společnosti Binance v lightningové síti pak uživatelé mohli vidět 20. června. Binance se přidává ke společnostem Bitfinex, OKX, Kraken či CoinCorner, které bitcoin prostřednictvím Lightning Network již nějakou dobu přijímají. Integraci druhé bitcoinové vrstvy avizoval také Brian Armstrong z Coinbase. V dubnu oznámil, že i Coinbase se chystá umožnit svým uživatelům vklady a výběry prostřednictvím Lightning Network. Tato druhá vrstva tedy zatím úspěšně plní svou misi a po celém světě umožňuje posílat bitcoiny rychle a levně. 

Zdroj: Cointelegraph.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*