V peněžence MetaMask může být dostupný také bitcoin, díky repozitáři doplňků Snaps

Foto: Midjourney

Oblíbená kryptoměnová peněženka MetaMask pokračuje v inovacích. Ta poslední s názvem Snaps by mohla být jednou z těch opravdu významných. Nová funkcionalita umožňuje přidávat do peněženky zásuvné moduly a doplňovat nezávislým vývojářům nové funkce do peněženky. Díky Snaps můžete peněženku MetaMask připojit například k blockchainu Solany nebo dokonce bitcoinu. 

MetaMask se otevírá nezávislým vývojářům

Nová verze peněženky MetaMask byla spuštěna 12. září, krátce po jejím oznámení hlavním vývojářem Danem Finlayem. MetaMask Snaps se prozatím nachází ve fázi beta testování, už nyní je ale v nabídce řada zásuvných modulů. Kromě zmiňovaného modulu pro Solanu a bitcoinu, můžete připojit například také Cosmos nebo Tezos. Nejde samozřejmě ale pouze o propojování blockchainů. V repozitáři najdete například moduly označující známé podvodné peněženky přímo v MetaMasku nebo dokonce moduly umožňující převést ethery na bitcoiny a ty následně držet přímo v MetaMasku. Další moduly zajišťují například notifikace z jiných peněženek nebo lepší zabezpečení transakcí. Tím ale možnosti Snaps nekončí a vývojáři MetaMasku očekávají zajímavé a přínosné projekty.

Foto: Metamask.io

MetaMask do budoucna plánuje také nejrůznější API klíče, které budou umožňovat například zobrazit widgety s informacemi o peněžence na webové stránce. To lze využít například tak, že na webovou stránku vypíšete všechny NFT v peněžence a pomocí API nabídnete své NFT na vlastním webu. Spuštění Snaps otevírá vývojářům aplikací dveře do peněženky MetaMask. Lze bohužel očekávat, že se budou objevovat také rozšíření, která budou mít za úkol okrást uživatele. Bude jen na MetaMasku, jak pečlivě bude kontrolovat projekty, které následně budou mít přístup do Snaps. Vzhledem k tomu, jak jsou kryptoměnoví hackeři vychytralí, budou muset vývojáři MetaMask nastavit opravdu přísná pravidla.

Zdroj: Beincrypto.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*