Metaverse rozhodně mrtvý není

Foto: lifebeyondstudios.com

Darewise Entertainment, dceřiná společnost pod křídly krypto giganta Animoca Brands, získala 3,5 milionu dolarů, v přepočtu podle aktuálního kurzu 82 milionů korun, prostřednictvím předprodeje svého BRC-20 tokenu, který se bude užívat ve sci-fi metaverse budovatelské hře nazvané Life Beyond, jež Darewise Entertainment vyvinula s využitím Unreal Engine 5.

Life Beyond je FPS-stylizovaná MMORPG hra zdarma ke stažení na oficiálních stránkách. Podporované platformy jsou Windows a Mac OS. Hráči se octnou v roli občanů planety Dolos, mimozemského světa kolem vzdálené hvězdy. Mají za úkol vybudovat novou civilizaci. Během toho narazí na řadu překážek a nepřátel. Life Beyond přímo ve hře využívá kromě tokenu i NFT technologii.

Tato zpráva potvrzuje, že často kritizovaný metaverse rozhodně mrtvý není. Investice od Animoca Brands a mj. i od Gamefi Ventures a dalších přichází v době, kdy jsou investoři velmi opatrní a financování projektů je složité a nejisté.

Využití zdarma dostupného a pokročilého Unreal Engine 5 není žádnou novinkou v krypto světě. Engine totiž umožňuje vytvoření herní ekonomie která využívá kryptoměn. Podle slov samotných vývojářů I komentátorů je Unreal Engine v současnosti jeden z nejpokročilejších real-time herních enginů pro 3D.

Zaměření Darewise Entertainment na Bitcoin Ordinals namísto např. rozšířenějšího Etherea s ERC-20 kontrakty je také velmi zajímavý aspekt tohoto projektu. Ordinals kontrakty se spustily teprve v lednu tohoto roku a způsobily již značný rozruch. Data to potvrzují. Za 9 měsíců dosáhl Bitcoin Ordinals objemu obchodů ve výši půl miliardy dolarů. 50 milionů dolarů bylo vyplaceno těžařům. Ordinals protokol přilákal 167 tisíc aktivních uživatelů, kteří vytvořili dohromady kolem 27 milionů “inscriptions”.

Zdroje: decrypt.co, darewise.com, coinmarketcap.com

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Michal Pilař 122 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*