Square Enix spolupracuje s platformou na Web3 hry Elixir

Foto: Midjourney

Společnost Square Enix spolupracuje s platformou Elixir, která přináší Web3 pro širší publikum. Japonský vydavatel Square Enix je známou a oblíbenou firmou mezi hráči, převážně díky své sérii Final Fantasy. Před pár dny potvrdil tento herní gigant spolupráci Web3 herní platformou Elixir.

Square Enix není prvním gigantem koketujícím s Web3

Platforma Elixir nabízí běžné i Web3 videohry na své platformě a nedávno integrovala také populární knihovnu Epic Game Store i GOG. Společně se Square Enix platforma Elixir doufá, že sloučí dva herní světy a představí další příležitost k prozkoumání možností Web3 decentralizovaných her. Obě firmy doufají, že toto partnerství pomůže přinést Web3 hry širšímu publiku a masovějšímu přijetí nové éry her. Podle CEO Elixiru Carlose Roldana budou moci hráči hrát Web2 i Web3 hry bez rozdílu a na jedné platformě. CEO dále dodává, že během roku 2023 se přidá daleko více předních herních společností do prostoru Web3 a přinesou řadu zajímavých projektů. Podle jeho slov jsou na tento boom připraveni a budou bez problémů škálovat svou platformu pro miliony hráčů po celém světě. 

Společnost Square Enix sleduje potenciál herního prostředí Web3, o čemž svědčí i fakt, že v roce 2020 bala předním investorem do metaverse hry The Sandbox. Prezident Square Enixu Yosuke Matsuda napsal již na začátku roku 2022, že kryptoměnové hry jsou novou technologií, která zde již zůstane. Matsuda také prohlásil, že podle celé společnosti Square Enix byl rok 2021 zlomovým pro Web3 hry a NFT. Na konci roku 2022 oznámil Square Enix svou první hru na platformě Web 3 s názvem Symbiogenesis využívající škalovací vrstvu Etherea Polygon pro NFT herní prvky. Elixir nabízí ve své platformě Web3 hry na sítích jako je Solana, BNB Chain, Ethereum nebo Polygon. Příkladem může být MMORPG hra World Eternal Online, karetní hru Raini: Lords of Light nebo RPG hry jako Chronos a Bornless.

Zdroj: Decrypt.co

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Jaroslav Petřík 196 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*