Začal opětovný růst bitcoinu? Na začátku května se vzpamatovává ze svého propadu

Foto: Pixabay


Duben se pro bitcoin stal měsícem, který by mohl jít do historie jako jeden z nejhorších od roku 2022. Avšak květen přinesl naději, když se nejznámější kryptoměna začala opětovně vzpamatovávat a zahájila růst. Aktuální data ze specializovaného serveru CoinMarketCap naznačují, že hodnota se vrátila nad 1,5 milionu korun.

Tento obrat situace není překvapením pro analytiky trhu, kteří již předpovídali takový vývoj. Snížení odměn pro těžaře, známé jako halving, se odehrálo koncem dubna a způsobilo krátkodobý propad ceny. Nicméně kurz následně začal opět stoupat.

Před halvingem, konkrétně v pátek 19. dubna, byla cena jednoho bitcoinu 1 549 107 Kč. Bezprostředně po události halvingu klesla na 1 518 075 Kč a následně pokračovala ve sestupné tendenci.

Dno ceny bitcoinu v tomto období bylo dosaženo na začátku května, kdy se obchodoval za 1 335 113 Kč. Nicméně během víkendu kurz začal opět stoupat a v pondělí před polednem byla cena již 1 521 166 Kč.

Je těžké předpovědět, zda se cena bude dále snižovat nebo zda začne znovu stoupat k novým maximům. Vysoká volatilita je typická pro kryptoměny a před investováním je nutné pečlivě zvážit všechna rizika.

Stojí za zmínku, že bitcoin zažil v tomto roce výrazný růst. Na začátku ledna byla cena pouze 946 227 Kč a v polovině měsíce dramaticky vzrostla.

Tento růst byl způsoben schválením 11 bitcoinových ETF v USA, což zvýšilo zájem investorů o tuto kryptoměnu. V polovině března dosáhl bitcoin nového rekordu s cenou 1 704 367 Kč, což byl dosud nejvyšší kurz.

Aktuální cena přesahující 1,5 milionu korun je tedy úspěchem, zejména vzhledem k tomu, že od začátku roku došlo k růstu o více než půl milionu korun.

Kurz bitcoinu tradičně ovlivňuje i ostatní kryptoměny, jako například ethereum, jehož cena vzrostla z 67 007 Kč na 74 486 Kč.

V zájmu úplnosti je třeba poznamenat, že kurz etherea začal tento rok na úrovni 51 890 Kč. Absolutní rekord byl dosažen v listopadu 2021, kdy dosáhl ceny 104 970 Kč.

Zdroj: CoinMarketCap

Přihlašte se k odběru novinek BTCC.cz

(Novinky budou zasílány pravidelně každý den v 6 hodin ráno.)

Autor: Karel Porezný 71 článků
Redaktor magazínu BTCC.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*